خانه > اخبار استان > دامغان > نهمین جشنواره گل غلتان در امیریه دامغان برگزار می شود

نهمین جشنواره گل غلتان در امیریه دامغان برگزار می شود

//
امکان درج نظر وجود ندارد

شهردار شهر امیریه دامغان از برگزاری نهمین جشنواره گل غلتان نوزادان به مدت سه روز در این شهر خبر داد و گفت: این آئین بیش از ۴۰۰ سال قدمت دارد.

محمد عوض آبادیان ضمن تشریح برنامه های جشنواره گل غلتان سال جاری بیان کرد: پس از گذشت هشت دوره برگزاری موفق جشنواره گل غلتان اکنون نهمین جشنواره در روزهای ۱۵تا ۱۷ اردیبهشت ماه جاری به میزبانی شهر امیریه برگزار می شود.  وی همچنین با بیان اینکه این جشنواره در سال ۸۹ با شماره ۱۷۷ به عنوان اولین اثر معنوی استان سمنان و پس از عید نوروز به عنوان دومین اثر معنوی کشور به ثبت رسیده است، افزود: برنامه های نهمین جشنواره گل غلطان در سه محور طراحی شد که روز اول افتتاحیه جشنواره خواهد بود که برنامه طبیعت گردی، پیاده روی گردشگری و بازدید از آثار تاریخی و دریاچه نمک و چشمه ها ، آئین گل چینان، انجام بازی های بومی محلی، بازدید از فضاهای سنتی و قلعه از جمله آنها است.

شهردار امیریه با بیان اینکه آئین اختتامیه گل غلتان روز هفدهم اردیبهشت ماه با حضور قشرهای مختلف مردم از سراسر کشور و گردشگران داخلی و خارجی برگزار می شود، گفت: سال گذشته نماینده یونسکو از جشنواره بازدید به عمل آورد و بیان داشت که در ثبت جهانی این جشنواره مساعدت خواهد داشت.  عوض آبادیان ضمن بیان اینکه در سال جاری۱۰۰ نوزاد در جشنواره گلغلتان حضور خواهند داشت، افزود: اسکان ۲۰۰گردشگر و برپایی ۳۰ غرفه نمایشگاهی از جمله برنامه های این جشنواره خواهد بود همچنین در برنامه های اجرایی این جشنواره در کنار بهره مندی از توانمندی های جوانان شهر امیریه، از گروه های محلی استان های گیلان و مازندران نیز دعوت به عمل آمده است.  وی افزود: این جشنواره با مشارکت شهرداری امیریه و بخش خصوصی برگزار خواهد شد.

خبرگزاری مهر


- جهت ارسال نظر نوشتن نام ، ایمیل و وبلاگ ضروری نمی باشد .
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی همچنین نظرات ارسالی غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط با مطلب منتشر نمی‌شوند .
- نظرات منتشر شده در این پایگاه صرفا بیانگر دیدگاه کاربران می باشد .