خانه > گالری تصاویر > گزارشی از آغاز نوسازی مسجد دروار

گزارشی از آغاز نوسازی مسجد دروار

فاز دوم و نهایی بهسازی و نوسازی مسجد جامع دروار که در زمین مسجد قدیم دروار به مساحت حدودا سیصد متر مربع از اردیبهشت ماه ۱۳۹۰ کلید خورده بود بصورت جدی آغاز شد.

محراب مسجد قدیم دروار

 

 

در آغاز کار قرار بر این شد تا نیمی از بخش قدیمی مسجد (تقریبا یک سوم) با توجه به ملاحظات گوناگون تخریب گردد تا در ادامه و با تامین منابع مالی مورد نیاز مسجد کاملا تخریب و نسبت به نو سازی آن اقدام گردد .

با توجه به تصمیم اولیه کار تخریب تا کف با  هزینه ای بالغ بر ۵۰ میلیون ریال در مدت سه هفته انجام شد و نمای نیمه جنوبی مسجد تخریب گردید . مصالح و آهن آلات به مکان مشخص شده منتقل ، خاکروبه و مصالح غیر ضرور ساختمان قدیمی مسجد در محل جمع آوری و پس از بارگیری از محل خارج گردید . حجم عملیات خاکبرداری انجام شده در این فاز حدودا ۱۲۰ متر مکعب می باشد .

پس از این مرحله تصمیم بر این شد تا تمامی ساختمان مسجد تخریب و ساختمان جدید بصورت یکپارچه و در یک مرحله و سه طبقه (طبقه زیرزمین سرویس بهداشتی در حدود ۹۰ متر مربع ، سالن مرتبط با مسجد در حدود ۲۰۰ متر مربع و دو طبقه بالا شبستان مردانه و ۱۰۰ متر مربع قسمت زنانه ) ساخته گردد .

پیش بینی می شود حجم کل عملیات خاکبرداری برابر هزارو سیصد متر مکعب باشد . لازم به ذکر است مرحله دوم تخریب ساختمان قدیمی مسجد از روز یکشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۰ آغاز گردید .

تخریب مسجد جامع دروار به منظور نوسازی

تخریب مسجد جامع دروار به منظور نوسازی

 

 

این پروژه زیر نظر هیات امناء مسجد جامع دروار و با نظارت جناب مهندس علی رضا لطیف زاده از مهندسین سرشناس درواری در حال پیگیری می باشد .

 

**********

هیات امنا مسجد جامع دروار در طرحی آمادگی خود را برای دریافت کمک های همشهریان و علاقه مندان به نوسازی مسجد جامع دروار اعلام کرده اند که در روزهای آینده نسبت به اطلاع رسانی آن از طریق این پایگاه اقدام خواهد شد .

————–

پ.ن : منتظر گزارش های سایت رسمی توِیه دروار از این پروژه باشید ….

به امید درواری آباد و پیشرفته

گزارش و عکس : مهندس علیرضا میرنژاد

 

 


- جهت ارسال نظر نوشتن نام ، ایمیل و وبلاگ ضروری نمی باشد .
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی همچنین نظرات ارسالی غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط با مطلب منتشر نمی‌شوند .
- نظرات منتشر شده در این پایگاه صرفا بیانگر دیدگاه کاربران می باشد .