خانه > اخبار استان > شاهرود > ۳۱ اردیبهشت نهمین جشنواره دشت شقایق کالپوش

۳۱ اردیبهشت نهمین جشنواره دشت شقایق کالپوش

//
امکان درج نظر وجود ندارد

سرپرست نمایندگی میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان میامی از برگزاری جشنواره گردشگری سفر به دشت شقایق کالپوش در ۳۱ اردیبهشت ماه امسال خبر داد.

«محمد‌صادق رضویان» افزود: این جشنواره برای نهمین سال متوالی است که برگزار می‌شود.  وی گفت: بازدید از مناطق نمونه گردشگری دشت شقایق‌ها، جنگل دشت شاد، جنگل و آبشار نام نیک و دیگر جاذبه‌های طبیعی منطقه، عرضه صنایع دستی، سوغات، اجرای موسیقی محلی و چوب بازی از جمله برنامه‌های این جشنواره است.

 وی با بیان اینکه بخش کالپوش در فاصله ۱۴۰ کیلومتری شمال شهر میامی واقع است، اضافه کرد: این منطقه سرسبز و خوش آب و هوا با ۱۴ هزار هکتار جنگل، ۳۰ هزار هکتار مرتع و ۳۴ هزار هکتار مزارع زیر کشت با بارندگی کافی و اراضی مستعد برای کشاورزی و جنگلداری، در فصل بهار با دشت های مملو از گل شقایق، در شهریور ماه با گل‌های آفتابگردان و با مناظر زیبا پذیرای گردشگران است.

سرپرست نمایندگی میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان میامی ادامه داد: قرار گرفتن در مجاورت پناهگاه حیات وحش خوش ییلاق و پارک ملی گلستان از دیگر قابلیت‌های گردشگری این منطقه است.  وی یادآوری کرد: این جشنواره با همکاری بخشداری و دهیاری‌های کالپوش و نمایندگی میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان میامی برگزار می‌شود.

گفتنی است: راه دسترسی به این منطقه طی کردن راه فرعی میامی به کالپوش است. جنگل های کالپوش و دیم‌ زارهای منطقه کالپوش در حوزه استحفاظی استان  سمنان و آبریز شمالی کشور (حوزه آبریز سد گلستان ) واقع شده‌اند.

 هر ساله از اواسط اردیبهشت ماه تا خردادماه میلیون‌ها گل شقایق، از دشت زیبای کالپوش سر بر می‌آورند و تابلویی می‌سازند که هر رنگ و خطی از این بوم ، خود، فریادگر جمال خداوندی است.  شقایق های سرخ این دشت که در زمره جاذبه های گردشگری استان سمنان است هر ساله دوستداران طبیعت را در این فصل از سال به شرقی‌ترین منطقه استان سمنان در کالپوش می‌کشاند.

خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)


- جهت ارسال نظر نوشتن نام ، ایمیل و وبلاگ ضروری نمی باشد .
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی همچنین نظرات ارسالی غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط با مطلب منتشر نمی‌شوند .
- نظرات منتشر شده در این پایگاه صرفا بیانگر دیدگاه کاربران می باشد .