خانه > کشاورزی > توصیه های باغداری در پاییز

توصیه های باغداری در پاییز

//
امکان درج نظر وجود ندارد

دکتر محمد میرنژاد / اکولوژی گیاهی

به اطلاع کشاورزان و باغداران عزیز می رساند ، جهت افزایش مقاومت به سرما در درختان میوه و همچنین افزایش باروری و میوه نشینی درختان در سال آینده نسبت به کود دهی و محلول پاشی پاییزه درختان بصورت زیر اقدام شود:

۱- مقدار ۲-۳ کیلوگرم اسید هیومیک پودری به همراه ۱۰ کیلوگرم سولو پتاس در هر هکتار که همراه آب آبیاری در باغ پخش شده و این آبیاری به عنوان آخرین آب تا زمان خزان درختان در نظر گرفته شود و از آبیاری مجدد درختان خودداری گردد.

 ۲- نسبت به محلول پاشی درختان با کود میکرو کامل (کمبی) + کود کامل ۲۰-۲۰-۲۰ + بر + روی ، هر کدام به میزان یک در هزار ، بلافاصله بعد از برداشت محصول ،  اقدام شده و در بهار ، قبل از شکوفا شدن گل ها ، مجددا محلول پاشی فوق تکرار گردد.

 ۳- یخ آب (قوس او) بایستی پس از خزان درختان شروع شده و ۲ تا ۳ بار باغات در طول پاییز و زمستان آبیاری شود. آبیاری زمستانه باید قبل از گل دهی درختان قطع شده و در طول دوره گل دهی به هیچ وجه آبیاری صورت نگیرد.

۴- بهتر است برای کنترل علف های هرز باغات ، نسبت به کشت گندم و جو با استفاده از کولتیواتور در پاییز اقدام شده و علوفه آن بصورت قصیل در بهار برداشت شود.


- جهت ارسال نظر نوشتن نام ، ایمیل و وبلاگ ضروری نمی باشد .
- نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی همچنین نظرات ارسالی غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط با مطلب منتشر نمی‌شوند .
- نظرات منتشر شده در این پایگاه صرفا بیانگر دیدگاه کاربران می باشد .